Naturalne stacje uzdatniania wody

Naturalne stacje uzdatniania wody

Wszędzie tam, gdzie nie ma podłączenia do sieci wodociągowej idealnym rozwiązaniem jest budowa naturalnej stacji uzdatniania wody. Stacje uzdatniania realizowane przez Instytut mogą wyglądać jak ozdobne oczka wodne, pełniąc jednocześnie funkcję zaopatrzenia domu w wodę lub jako zadaszone zbiorniki wodne. Stację możemy zasilać wodą gruntową, wodą ze studni głębinowej, wodą z pobliskiego rowu czy stawu.  Takie rozwiązanie gwarantuje uzyskanie wody odpowiadającej jakości wody do picia. Nawet najbardziej zażelaziona woda podziemna daje się w ten sposób łatwo uzdatnić.  

Najprostszy sposób ujmowania wód i ich uzdatniania przedstawia poniższy rysunek.

Proces uzdatniania wody wspierany jest przez system korzeniowy roślin.  W oferowanych przez nas Stacjach Uzdatniania wykorzystujemy do procesu oczyszczania między innymi tatarak. Jest to roślina lecznicza, której podziemne kłącza wydzielają delikatny aromat, nadający wodzie naturalny smak.

Naturalne stacje uzdatniania wody w wersji otwartej są bardzo cennym miejscem dla drobnych zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym oraz wodopojem dla ptaków.

Najtańsza wersja naturalnej stacji uzdatniania wody w wersji zbiornika z zadaszeniem, dla budynku jednorodzinnego z ujęciem wód gruntowych to koszt 11 tyś złoty brutto. W przypadku odległości powyżej 100km od siedziby Instytutu doliczane są koszty dojazdu i noclegu.

Każda Naturalna Stacja Uzdatniania może zostać dopasowana do Państwa potrzeb i cechować się niepowtarzalnym wyglądem. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wyceny!